ЮРИДИЧНИЙ ОФІСІГОРЯ БОНДАРЕНКО


moc.wal-okneradnob%40eciffo

Що чекає на ринок криптовалюти в Україні у 2025 році: юридичний аспект.

Сектор криптовалюти в Україні – це тисячі користувачів, які щодня здійснюють операції з купівлі-продажу або обміну віртуальних активів на різних криптобіржах. Зовсім нещодавно курс Bitcoin майже досягнув 100.000$, тисячі людей отримали немалі прибутки, а як ми знаємо: де прибутки – там і податки. Натомість ринок криптовалюти в Україні досі не врегульований, а Закон України «Про віртуальні активи» від 2021 року, який мав би врегулювати зазначене питання досі не вступив в силу.

Нещодавно в українському суспільстві постало повторне питання щодо врегулювання ринку криптоактивів та доведення цієї справи «до кінця». Так, стара редакція Закону України «Про віртуальні активи» відійшла на другий план і поступається новим ініціативав, а саме майбутнім правкам від Національної комісії цінних паперів та фондового ринку та Міністерства цифрової трансформації.

Що ж обіцяють державні органи та на що очікувати крипто-спільноті у 2025 році?

  1. ліцензування криптобірж та інших постачальників послуг;
  2. встановлення особливих вимог до звітності та прозорості операцій з криптовалютою (вивід сектору «з тіні») та передбачення механізмів захисту інвесторів;
  3. легалізація криптовалют як засобу платежу;
  4. підтримка розвиток майнінгу в Україні;
  5. інтеграція криптовалют у фінансову систему.

Проте основним питанням залишається оподаткування операцій з віртуальними активами.

В напрацюваннях законопроєктів про крипту передбачається, що до операцій з віртуальними активами буде застосовано ставку оподаткування 18 % (поки що невідомо – податку на дохід чи прибуток) та 1,5 % війського збору; як заявляється – оподаткування  скоріш за все стосуватиметься саме прибутку (доходи мінус витрати) від операції з криптовалютою, а не від усього доходу від продажу. Таким чином, про раніше обіцяний спеціальний податковий режим для операцій з віртуальними активами і застосування ставки 5% скоріш за все можна забути.

Крім того зауважимо, що з нещодавними «історичним» законом, яким було збільшено ставку військового збору з 1,5 % до 5% - можливим є перегляд обговорених Мінцифрою ставок податку на операції з криптовалютою.

Таким чином, як криптотрейдерам, так і юристам залишається лише очікувати прийняття закону, який врегулює питання обігу віртуальних активів в Україні та питання їхнього оподаткування.
Якщо вам необхідна допомога в сфері юридичного регулювання криптовалюти - звертайтесь.