moc.wal-okneradnob%40eciffo+38 (073) 895 44 39+38 (099) 605 61 23

Відкриття «кафе на колесах» або фуд-траку в Україні

Кафе на колесах, також відомі як фуд-траки, стають все більш популярними в Україні. Ці мобільні ресторани пропонують широкий спектр їжі та напоїв на зручних для клієнтів локаціях.

Однак, відкриття та ведення кафе на колесах пов'язане з низкою юридичних аспектів, які необхідно враховувати під час відкриття такого бізнесу.

Крок 1. Обираємо земельну ділянку.

На наведеному етапі необхідно врегулювати земельні відносини. Земельна ділянка у суб’єкта господарювання може знаходитися у власності, у постійному користуванні або в оренді. На кожну окрему точку необхідно отримати відповідний правовстановлюючий документ.

Варіантом вирішення цього питання є укладення договору оренди або з місцевою радою, або з особою приватного права.

Крок 2. Отримуємо дозволи на розміщення фуд-трака

Посилаємось на Наказ 21.10.2011 № 244 “Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності”.

Так, для отримання права на розміщення фуд-траку необхідним кроком є:

  1. подача заяви на розміщення фуд-траку (відповідно до нормативного акту – тимчасової споруди, далі - ТС) та
  2. заява на отримання паспорту прив’язки.

Замовник, який має намір встановити ТС, звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або районної державної адміністрації із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення ТС.

До заяви додаються:

  1. графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1 : 500 кресленнями контурів ТС з прив’язкою до місцевості;
  2. реквізити замовника (найменування/прізвище, ім’я та по батькові (за наявності)/місцезнаходження ТС/контактна інформація) та напрям підприємницької діяльності.

Варто зазначити, щой цей перелік документів є вичерпним.

Після цього, наступним етапом є подача заяви на отримання паспорту прив’язки.

Для оформлення паспорта прив'язки ТС замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив'язки ТС, до якої додається:

  1. технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж.

Зазначені документи замовником отримуються самостійно.

Після подачі зазначеної заяви, паспорт прив'язки ТС надається органом з питань містобудування та архітектури протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.

Після розміщення ТС замовник подає до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або відповідної районної державної адміністрації письмову заяву за формою, наведеною у Порядку, у якій зазначає, що він виконав вимоги паспорта прив'язки ТС.

Крок 3. Отримуємо дозвіл від ДСНС (протипожежні заходи).

Керуємось Постановою від 5 червня 2013 р. № 440 “Про затвердження Порядку подання і реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки”.

Постанова №440 визначає процедуру подання і реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки (далі - декларація), що дає право на початок роботи новоутворених підприємств, початок використання суб’єктом господарювання об’єктів нерухомості (будівель, споруд, приміщень або їх частин)

Декларація не подається:

  • у разі використання торговельних місць, кіосків та контейнерів, якщо їх розміщено на ринку відповідно до схеми, погодженої з органом державного пожежного нагляду;
  • орендарем об’єкта нерухомості (особою, яка використовує об’єкт нерухомості за цивільно-правовим договором, що не передбачає перехід права власності на такий об’єкт) за умови, що декларацію на об’єкт нерухомості зареєстровано його власником;
  • у разі використання об’єктів, що в установленому законодавством порядку приймаються в експлуатацію після завершення будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту.

Відповідна декларація подається або надсилається рекомендованим листом за місцем розташування об’єкта (об’єктів) нерухомості до адміністратора центру надання адміністративних послуг або ДСНС (дозвільного органу), або через Єдиний державний портал адміністративних послуг, зокрема через інтегровану з ним інформаційну систему ДСНС.

Крок 4. Реєструємо потужності.

Важливим кроком є реєстрація потужностей, які будуть застосовуватися під час ведення господарської діяльності. Реєструємо в порядку Наказу від 10.02.2016 № 39 “Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам”.

Крок 5. Подаємо декларацію на ведення господарської діяльності

У період воєнного стану, з метою спрощення ведення бізнесу, право на початок діяльності можна отримати без одержання висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи від Держпродспоживслужби, а лише на підставі подання декларації про намір провадження такого виду господарської діяльності (постанова КМУ від 18 березня 2022 року № 314).

Таким чином, процедура ведення бізнесу у формі фуд-траку потребує виконання чітко окресленого переліку процесуальних дій, які є необхідними для запуску бізнес-ідеї у форматі кафе на колесах.

Наша команда з радістю допоможе Вам у складенні та отримані всіх необхідних документів для реалізації ідеї фуд-траку.

https://bondarenko-law.com/kontakti